Dla kogo jest taryfa G11?

Taryfa G11 jest uniwersalną taryfą, w przypadku której obowiązuje jednostrefowe rozliczenie. Jest to rozwiązanie przeznaczone dla klientów indywidualnych, czyli dla gospodarstw domowych. Niezależnie od tego, w jakich godzinach i w jakie dni tygodnia przypada największe zużycie energii elektrycznej, stawka za kilowatogodzinę pozostaje niezmienna.

Kto może najwięcej skorzystać, wybierając taryfę G11?

Taryfa jednostrefowa G11 sprawdzi się wszędzie tam, gdzie dobowe zużycie energii elektrycznej jest stałe i trudno jest określić to, w jakich godzinach ma miejsce największy pobór prądu. Jeśli nie jest możliwe zaplanowanie korzystania z urządzeń elektrycznych na godziny pozaszczytowe (co najmniej 40% dobowego zużycia energii), czyli z niższą stawką za kilowatogodzinę, rozliczenie jednostrefowe okazuje się być najkorzystniejszym rozwiązaniem. Taryfa jednostrefowa przeznaczona jest przede wszystkim dla gospodarstw domowych i dla pomieszczeń gospodarczych do nich należących. Okazuje się, że jej odbiorcami mogą być też inne podmioty. Z jednostrefowej taryf G11 korzystają również lokale o charakterze zbiorowego mieszkania. Chodzi tutaj przykładowo o plebanię, akademik, dom dziecka/opieki społecznej czy internat. Na taryfę tą mogą zdecydować się właściciele domków letniskowych/kempingowych i altan. Rozwiązanie to sprawdza się w przypadku węzłów cieplnych i hydrofornii, garaży i oświetlenia w budynkach mieszkalnych.

Czy z taryfy G11 mogą korzystać też firmy?

Taryfa energetyczna oznaczana jako G11 jest skierowana dla gospodarstw domowych, ale okazuje się, że nie tylko klienci indywidualni mogą z niej korzystać. Możliwe jest wybranie tego rozwiązania także przez klienta biznesowego, ale trzeba spełnić wówczas pewne wymogi. Z taryfy G11 mogą skorzystać tylko niektóre rodzaje działalności gospodarczej. Opcja ta jest dostępna dla klientów, którzy mają zarejestrowaną swoją działalność gospodarczą w budynku mieszkalnym. Bardzo ważne jest to, aby przedsiębiorca nie przyjmował w nim klientów ani nie prowadził z nimi żadnych rozliczeń. Jeśli spełni powyższe wymagania, może korzystać z taryfy G11, co wiąże się dla niego z niemałymi oszczędnościami.

źródło: https://24fotowoltaika.pl/taryfa-g11-wszystko-co-musisz-wiedziec/