Jak skorzystać z taryfy c12a?

W Polsce coraz więcej firm i klientów indywidualnych decyduje się na zamianę taryfy, dzięki czemu można wygenerować naprawdę bardzo duże oszczędności. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja właśnie dla tych firm, które chcą skorzystać z taryfy c12a, ale niestety nie maja zielonego pojęcia, jak dokonuje się zmiany.

O czym należy pamiętać?

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, że zmiana standardowej taryfy c11 na c12a nie wiąże się z żądnymi dodatkowymi wydatkami. W niektórych przypadkach niezbędna jest oczywiście zmiana licznika. Dotyczy to oczywiście tych firm, które wcześniej korzystały z taryfy jednostrefowej i teraz chcą przerzucić się na taryfę dwustrefową. Na szczęście zmiana licznika nie wiążę się z żadnymi wydatkami. Wszystkie koszty ponosi dystrybutor. Opłaty mogą pojawić się jedynie wtedy, kiedy posiadamy już umowę sprzedaży energii elektrycznej na czas określony i chcemy zmienić dotychczasowe warunki. W takiej sytuacji warto zapoznać się z wysokością ewentualnych kar umownych.

c12a
Electricity Lamp Blur Bulb Light Bokeh

Zmiana dostawcy

Przy zmianie taryfy warto zastanowić się również nad zmianą dotychczasowego dostawcy. Na rynku jest wielu rzetelnych dostawców, którzy mogą zaoferować zupełnie różne warunki i ceny, dlatego też warto dokładnie zaznajomić się z wszystkimi możliwościami, dzięki czemu będzie można wybrać najkorzystniejszą ofertę. W dzisiejszych czasach taryfa c12a oferowana jest przez wszystkich dostawców.

Jak wygląda zmiana taryfy?

Aby zmienić taryfę albo grupę taryfową należy zawrzeć stosowną umowę kompleksową. Przy podpisaniu umowy wymagany jest nie tylko dowód osobisty, ale również dokument, który potwierdza tytuł prawny do danego obiektu. Mowa tutaj między innymi o akcie notarialnym albo wpisie z księgi wieczystej. Wniosek o zmianę taryfy można składać przez formularz online albo osobiście w najbliższym Biurze Obsługi Klienta. Warto wspomnieć również i o tym, że bezpłatnie taryfę można zmienić tylko jeden raz na 12 miesięcy, dlatego też warto dokładnie przekalkulować, czy taryfa c12a będzie naprawdę korzystniejszym rozwiązaniem.